Strony

niedziela, 10 czerwca 2018

O jak... czyli niedziela z hafciarskim alfabetem :)


O jak obrazki

to chyba najczęstsza forma przeznaczenia naszych haftów :) Pakujemy w ramkę i na ścianę, niech cieszą oczy :) Chyba każda hafciarka ma za mało ścian :) Ja też :P

O jak Odalisque

mój najdłużej wyszywany kolos :D Ostatnio znów zatęskniłam za nią i przybliżyłam się do finału o kolejną stronę wzoru ;) Niedługo pokażę :)

O jak oprawa

Przyznam szczerze, że to moja pięta achillesowa :P Uwielbiam haftować, ale kiedy skończę to często jest tak, że obrazek czeka na oprawę jak na zmiłowanie ;) Ramiarzom nie ufam, bo krzywo naciągają materiał, a poza tym ceny ich usług są b. wysokie. Oprawiam więc sama, ale trochę to trwa :D Odpowiednia oprawa to wcale nie jest proste zadanie. Polecam szczerze sposób Penelopy (KLIK). Sama mam zamiar "uwolnić" moje hafty w ten sposób, ale wciąż brakuje mi czasu... Chyba muszę wziąć urlop na ten cel :))

O jak organizacja

Istnieje wiele sposobów organizacji pracy hafciarki i na pewno każda ma swój najlepszy :) Od całych "warsztatów", w których "zaparkowanych" jest kilkadziesiąt (set) igieł poprzez dużo mniej rozbudowane metody :) Ja warsztatu nie mam żadnego, co więcej, lubię porządek i drażni mnie widok "porzuconej" robótki wyglądającej smętnie z kąta. Dlatego, kiedy kończę haftować, zdejmuję materiał z tamborka i wraz ze wszystkimi akcesoriami chowam do szafki :) A ponieważ haftuję w każdych okolicznościach, to moje hafty bardzo często podróżują ze mną :)  Dlatego mój sposób organizacji można określić krótko jako "pudełkowy". Pudełka, pudełka, pudełeczka... po herbacie, po ciasteczkach.. :) Jeśli mają odpowiedni kształt i wielkość to chomikuję, bo na pewno się przydadzą :) Muliny potrzebne do konkretnego obrazka nawijam na bobinki i układam w małym pudełku, do którego wrzucam też nożyczki i magnes z zapasowymi igłami. Wzór mam oddzielnie w koszulce. I to wszystko :)

O jak ozdoby

np. choinkowe :) Uwielbiam i podziwiam u innych :) Nie ma nic piękniejszego, niż choinka obwieszona rękodziełem :)
O skojarzeniach moich koleżanek poczytacie u Kasi => KLIK.
Dobrego tygodnia Wam życzę :)

12 komentarzy:

 1. Super skojarzenia, a te bombeczki cudne zrobiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ta organizacja pudełkowa ;) U mnie jest woreczkowa (woreczki ze struną) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne wskazówki a tym samym doskonale zaprezentowana literka O.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super zaprezentowana literka O :) Masz świetny sposób organizacji pracy. Chociaż tak jak napisałaś, każda z nas ma swój indywidualny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubie pudełka wszelaki i taka mam organizację w domu ale w podróż zabieram zazwyczaj woreczki strunowe , zajmuję mniej miejsca i są zdecydowanie lżejsze.
  Fajna skojarzenia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. super,obraz będzie ...wprawdzie już jest prawdziwym arcydziełem

  OdpowiedzUsuń
 7. "O" ma u Ciebie silną obstawę :) Same cudne prace pokazałaś!

  OdpowiedzUsuń
 8. OOOOOOo kurcze ile ja mam zaległości u Ciebie
  OOoooo już lecę nadrabiać

  OdpowiedzUsuń
 9. Haft jest imponujący :) A ozdoby choinkowe - o tak, coś pięknego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Great article..I am looking so forward to your blogcomment and
  I love your page on your post.. That is so pretty..
  ดูหนัง

  OdpowiedzUsuń